ПЕРЕРОБКА ВІВСА
Ефективна переробка вівса вимагає використання глибоко спеціалізованої технології, яка може бути реалізована промисловим обладнанням. Використання промислового обладнання зумовлює доцільну продуктивність зазначених виробництв як мінімум від 30 т/добу. При цьому вихід готової продукції – крупи не дробленої вівсяної – становить не менше 60%, а її якість задовольняє вимоги до крупи при виробництві пластівців.
Технологія переробки вівса включає такі основні операції: очищення зерна та його фракціонування, лущення та поділ продуктів лущення. Для очищення зерна використовується сито-повітряні та магнітні сепаратори будь-якого типу, а також каменевідбірник, трієр і остюколомач. Фракціонування вівса на дрібну та велику фракції здійснюється у розсійнику. Подальша переробка вівса здійснюється пофракційно. Лущення проводиться в відцентрових лущення, після чого волоски опушення виділяють в пуховідділювачі, а лузгу – в аспіраторах. Суміш лущених і нелущених зерен розділяють у падді-машинах, при цьому нелущені зернівки відправляють на повторне лущення. З метою підвищення виходу готової продукції перед операцією лущення можливе застосування гідротермічної обробки зерна з використанням пропарювання та сушіння. Для цього застосовуються пропарювач безперервного типу та вертикальна парова сушарка.
Використання процесів пропарювання та сушіння вимагає значних витрат теплової енергії, тому у разі включення цих операцій у технологічну схему постачання виробництва парою забезпечується за рахунок спалювання вівсяної лузги.
Крупозаводи від компанії «ОЛИС» – успішне придбання для Вашого бізнесу!