Історично склалося, що технології з переробки гречки та обладнання для їх реалізації, які також і наша компанія реалізує, є “класичні слов’янські”. Рішення, які сьогодні можуть пропонуватися виробниками інших країн, не можуть забезпечити необхідний вихід і якість готової продукції.
Переробка гречки в крупу сьогодні є однією з найбільш високо рентабельних круп’яних виробництв. Технологія переробки гречки складна, глибоко спеціалізована і обумовлена необхідністю фракціонування зерна гречки на 6 фракцій.
Для отримання максимального виходу готової продукції – 72%- ядриці і 1%-проділу – використовується промислове обладнання. Тому доцільно впроваджувати дані виробництва продуктивністю від 30 т/добу.
Переробка гречки в крупу обумовлена особливістю будови її зернівки. Процес переробки передбачає очищення зерна від домішок. Наступним етапом є гідротермічна обробка зерна з використанням пропарювача періодичної дії А9-БПБ і вертикальної парової сушарки ВПСО. Також в зерноочисному відділенні передбачається калібрування на 6 фракцій в круп’яних розсійниках РКО-4 спеціальної конструкції. Далі відбувається лущення гречки в вальцедекових верстатах ВДСО і сортування продуктів лущення в розсійниках РКО-4. Видалення лушпиння і мучки відбувається в повітряних сепараторах АСО. Для контролю готової продукції викристовуєтья падді-машина “ВЕКТОР” МСО-3х12.
Використання процесів пропарювання і сушіння вимагає значних витрат теплової енергії. Дане виробництво забезпечується парою, отриманою за рахунок спалювання гречаної лузги.
На базі даної технології можлива переробка гречки без використання пари з метою одержання зеленої гречки.