▷ Сучасна технологія вирощування озимої пшениці. Фактори врожайності пшениці озимої

Сучасна технологія вирощування озимої пшениці. Фактори врожайності озимої пшениці

Врожайність озимої пшениці залежить від різних чинників. Щоб зібрати хороший врожай зернових культур, фермерам треба правильно підбирати сорти, обробляти грунт, видаляти бур’яни, використовувати добрива і стежити за грунтовими умовами. Засіваючи озиму пшеницю, треба дотримуватися існуючих агротехнічних рекомендацій. Тільки в цьому випадку і при дбайливому догляді паростки зможуть протриматися впродовж усього вегетаційного періоду зернової культури.

Посів озимої пшениці. Які технології застосовують аграрії?

Дуже часто власникам фермерам доводиться сіяти озиму культуру в тяжких умовах. Пекуче сонце, посуха й інші несприятливі кліматичні чинники часто стають причинами низької врожайності. Щоб обробленим полем було легше управляти, а за результатами роботи отримати високий прибуток, аграрії віддають перевагу інноваційним технологіям висадки. Основна мета їх застосування – отримання високого врожаю засіяної зернової культури.

Найпоширенішою вважається класична аграрна технологія обробки озимої пшениці. Вона проходить в наступні етапи:

  1. Підготовка посадочного матеріалу. Спочатку співробітники фермерських підприємств займаються сортуванням насіння. При цьому вони користуються методами інкрустрації й термічної обробки. Дозволяється обробляти посадковий матеріал стимуляторами зростання, якість і безпека яких підтверджені відповідними сертифікатами.
  2. Визначення оптимального посіву. Насіння висаджується за графіком, який залежить від кліматичних умов. У холодних регіонах висадка починається в другій половині серпня, в теплих регіонах вона може затягуватися до середини жовтня.

При розрахунку термінів посіву озимих культур фермери враховують середньодобову температуру повітря. Якщо вона упродовж декількох днів утримується на відмітці +15 градусів, це служить сигналом для початку посівної кампанії. Дотримуючись цього принципу, можна добитися високих показників врожайності. Насіння озимих культур росте і розвивається парами впродовж 45-50 діб. Як тільки середньодобова температура повітря зупиняється на +5 градусах, темпи вегетаційних процесів сповільнюються. Наступні 4-5 тижнів вони ростуть і розвиваються, використовуючи парних і “вільних” попередників. Якщо терміни висадки визначені правильно, фермер може розраховувати на те, що його рослини добре закріпляться в грунті, легко наберуть вегетативну масу, легко перенесуть зиму в польових умовах. При цьому показники врожайності й стійкість до інфекцій будуть високими.

  1. Вибір методу висадки. При закладенні посівного матеріалу в грунт співробітники фермерських господарств застосовують рядову, перехресну або вузькорядну методику.

Підготувавши зерна, вибравши термін і метод посіву, фермери приступають до визначення глибини висадки, а також розраховують витрату посівного матеріалу на 1 га поля.

На яких принципах побудований догляд за посівами озимої пшениці?

Доглядаючи за полем, засіяним озимою пшеницею, працівники фермерських господарств проводять різні технологічні операції. Як тільки посівна кампанія завершена, вони приступають до прикочування насіння. До цього заходу прибігають тоді, коли осінь супроводжується посухою і сильними вітрами. Вона:

  • покращує контакт насіння з грунтовим субстратом,
  • затримує вологу в субстраті й не дає їй випаровуватися,
  • забезпечує одночасний схід насіння на полях.

Якщо восени постійно йдуть дощі, накочення сходів економічно недоцільне. При природній вологості повітря посівний матеріал зійде без сторонньої допомоги.

Установка рослинних куліс (обгороджувань) для затримання снігу – агротехнічна міра, яку фермери застосовують також часто. З її допомогою вдається захистити паростки озимої пшениці від перших морозів. Рослинні обгороджування сприяють формуванню щільних снігових заметів завтовшки 15-25 см, які виступають тепловою подушкою.

Навесні, коли настає пора винищувати бур’яни й розпушувати грунт, аграрії приступають до боронування. З цією метою вони використовують борони – знаряддя, які розпушують поверхневий шар грунту.

Щоб рослини набрали вегетативну масу, фермерам треба створити для цього сприятливі умови. Для відвертання стоншування і вилягання на етапі кущування їх обробляють розчином туру. Процедуру повторюють, коли з’являється 3-4 вузлик.

Внесення підгодівель і обробка посівів

Штучні й органічні добрива – добавки, які заповнюють запас цінних речовин в грунті. Якщо на субстраті з’являються бур’яни, для пригнічення їх розвитку фермери обробляють поля “Базаграном”, “Діаленом”, “Лонтрелом” і іншими гербіцидами. Окрім цього, проводиться фунгіцидна обробка, яка не дає поширюватися інфекціям і шкідникам. Фунгіцидами виступають:

  • ”Байлетон” і “Тілт”, що захищають від іржі;
  • ”Суміцідин” і “Деціс”, знищують личинки шкідників;
  • ”Фундазол” перешкоджає появі борошнистої роси.

Тільки при правильному розрахунку термінів посіву озимої пшениці, дотриманні технології та ретельному догляді можна розраховувати на високу врожайність і прибуток від фермерської діяльності.

За додатковою інформацією та консультацією звертайтеся за номером: ☎ +38 (067) 822-85-58.

Опубліковано в
scroll-up-arrow
This site is registered on wpml.org as a development site.