▷ Очищення зерна від домішок - найважливіший прийом в обробці зерна, що впливає на стабільність якості зерна, що зберігається.

Очищення зерна від домішок

У зібраному врожаї зерна міститься велика кількість домішок. Це можуть бути зерна інших культур та рослин, дрібні зерна, пошкоджені зерна, органічні та мінеральні включення, шкідливі домішки. Сепарування – метод, який використовується для очищення зерна від сторонніх домішок. У процесі очищення зерна відбувається поділ зернового продукту на складові – фракції, що мають однорідний склад і однаковий набір ознак (щільність, форму, розмір часток, аеродинамічні властивості зерен та інше). Для очищення зерна від домішок необхідне спеціальне обладнання, у розробці якого враховуються особливості та властивості різних фракцій зерна. Очищення зерна включає три основні етапи: попереднє, первинне та вторинне очищення (сортування, калібрування).

Компанія «ОЛИС» виготовляє різне обладнання для очищення зерна. Для первинного очищення використовується сепаратор барабанного типу “ЛУЧ ЗСО” з метою підготувати зерно та створити умови для його обробки при виконанні наступних операцій. При первинному очищенні головною метою є виділення різних домішок із мінімальними втратами зерна. Зерновий сепаратор «Горизонт-К» ідеально підійде для цієї операції. Вторинна очистка проводиться із застосуванням спеціалізованої техніки – трієра ТЦК, ТЦО, а також пневмосортувального столу СПС. Зернові сепаратори «ГОРИЗОНТ-К» та «ЛУЧ» ЗСО включають усі три етапи очищення, тому є універсальним обладнанням для очищення зерна від домішок.

Опубліковано в
scroll-up-arrow