Сушарка для пластівців СХО: купити технологічне обладнання | ОЛИС

Сушарка для пластівців СХО

Сушарка СХО, вироблена ТОВ "ОЛИС", призначена для термічної обробки (сушіння й охолодження) пластівців, які продуваються повітрям.
Опис
Характеристики
Переваги
Фото/Відео
Додаткова інформація
Описание
Описание
Олис
Олис

Призначення і область застосування: Сушарка СХО, виробництва ТОВ “ОЛИС”, призначена для термічної обробки (сушіння й охолодження) пластівців, які продуваються повітрям.

Опис: Вихідний продукт надходить у сушильну зону сита. Дана термічна обробка проводиться методом псевдозрідження повітря, при цьому повітря пропускається крізь продукт в напрямку, протилежному силі тяжкості, і приводять цей продукт в пневморозріджений стан. Кожна частинка продукту обдувається повітрям, так що для сушки повітрям надається максимальна зовнішня поверхня продукту. Продукт постійно рухається від точки завантаження до точки вивантаження, що виключає його перегрів. Гаряче повітря, що надходить через вентилятор і калорифери, подається в сушильну зону сита, а холодне повітря через вентилятор подається в охолоджувальну зону сита. Висушений і охолоджений продукт виводиться через випускний пристрій.

Характеристики

Выберите модель
Модель СХО-150 СХО-300 СХО-500
Продуктивність  до, кг/год 500 – 700 1000 – 1500 1500 – 2000
Площа сит, м2 1,5 3,0 5,0
Вага не більше, кг 480 1000 1270
Габаритні розміри, мм
довжина
ширина
висота
2900
770
2300
4220
1200
2850
4420
1600
3150

Переваги

1. Регулятор шару продукту на ситі забезпечує ефективну сушку продукту;
2. Індикація температури повітря, що подається;
3. Використовуються комплектуючі провідних європейських виробників.

Фотографії

Выберите модель
Модель СХО-150 СХО-300 СХО-500
Продуктивність  до, кг/год 500 – 700 1000 – 1500 1500 – 2000
Площа сит, м2 1,5 3,0 5,0
Вага не більше, кг 480 1000 1270
Габаритні розміри, мм
довжина
ширина
висота
2900
770
2300
4220
1200
2850
4420
1600
3150

1. Регулятор шару продукту на ситі забезпечує ефективну сушку продукту;
2. Індикація температури повітря, що подається;
3. Використовуються комплектуючі провідних європейських виробників.

Фотографії

Зерно досить гігроскопічне, тому швидко поглинає вологу з навколишнього повітря. Наприклад, безпосередньо після збирання його вологість у нашому кліматі зазвичай становить близько 20 відсотків, а при збиранні у дощову погоду може перевищувати 30 відсотків. А між тим, оптимальним для зберігання вважається величина 14-15 відсотків, тому зерно сушать – знижують його вологість за допомогою різних технологічних прийомів.

Чим загрозлива підвищена вологість зерна

Підвищена вологість зерна при його зберіганні загрожує такими наслідками:

 • посилення дихання;
 • активізація шкідників.

У вологих зернинках активізуються хімічні процеси: поживні речовини окислюються, внаслідок чого вони «згоряють» з виділенням вуглекислоти, води і тепла. В результаті вага врожаю, що зберігається, зменшується, а його власник зазнає збитків.

Крім того, в сухому зерні шкідники (комахи та мікроорганізми) жити не можуть, а ось у вологому вони активізуються, починають розмножуватися і харчуватися. Це призводить не тільки до втрати частини врожаю, а й до погіршення його якості, а значить і вартості.

Особливості висушування

По-перше, при висушуванні зернових культур допускається одноразове зниження вологості не більше ніж на 8 відсотків, інакше зерно може розтріскатися. Якщо необхідно більш суттєве зниження вологості, то зерносушарка робить кілька циклів просушування.

По-друге, для різних зернових існують межі, вище яких їх нагрівання неприпустиме. Наприклад, жито і ячмінь відрізняються високою термостійкістю, тому перед закладанням на зберігання їх можна нагрівати до 55-60 градусів (за винятком пивоварного ячменю, його можна нагрівати до 35-40 градусів). А ось овес можна нагрівати до 50 градусів, горох – до 40 градусів (при більшому нагріванні він потріскається).

По-третє, існують особливості і обмеження в залежності від подальшої долі зерна. Це може бути:

 • зберігання;
 • переробка;
 • упакування готової продукції для продажу.

Перед зберіганням зернового зерна найбільше значення має контроль температури і рівномірності нагріву. Особливо актуально це для насіннєвого зерна, адже найменше порушення технології може привести до зниження схожості.

При висушуванні перед переробкою вимоги до параметрів нагріву менш суворі, але перевищення температурних режимів може бути не менш шкідливо. Перегріте зерно може загартуватися, що утруднить його помел. А поява тріщин призведе до зменшення виходу борошна вищого сорту.

Сушіння вже готової продукції має інші особливості: пластівці, палички і т.п. відрізняються підвищеною крихкістю, тому звичайні сушарки будуть їх псувати – необхідно використовувати агрегати, оптимізовані саме під ці продукти.

Технології сушіння зерна

Є два основні методи сушіння зерна:

 • природний;
 • штучний;
 • змішування з гігроскопічним матеріалом.

Під час природного висушування зерно розкладають на сонці і періодично перелопачують. Дана технологія найбільш оптимальна з технологічної точки зору: зерно не тільки висушується, а й знезаражується сонячним ультрафіолетом, воно дозріває, поліпшується структура. Однак є і серйозні недоліки:

застосовується тільки у сонячну погоду;
ехнологічно складний: зерно висипається на рівну площадку тонким шаром і регулярно перемішується вручну, на ніч його необхідно вкривати або прибирати у приміщення;
практично не піддається механізації, тому вимагає великої кількості робочих рук.
Змішування з гігроскопічними речовинами (тирсою або спеціальними гранулами) на практиці ще складніше і витратніше, навіть у порівнянні з природним методом. Його застосовують для обробки невеликих партій високоцінного селекційного зерна, іноді – для квасолі.

Найбільше ж поширення набуло штучне висушування. Дана технологія передбачає нагрів зерна і продування його за допомогою потоку повітря, що нагнітається вентилятором. При цьому видалення вологи проходить швидко і ефективно. А якщо сушильна установка спроектована правильно, то нагрів відбувається рівномірно і безпечно. Після того, як вологість зерна досягне потрібного рівня, його охолоджують, продуваючи атмосферним повітрям.

Різновиди зерносушильних установок

Виділяють кілька типів термічних зерносушарок:

 • шахтні;
 • бункерні;
 • камерні.

Шахтні сушарки (найбільш поширені) представляють собою вертикальну камеру (шахту), по якій зерно рухається зверху вниз, а вентилювання – збоку, через перфоровані або сітчасті стінки. Швидкість руху зерна регулюється розташованим знизу випускним пристроєм, потужність продувки в зонах нагріву і охолодження регулюється незалежно. Завдяки цьому забезпечується висока продуктивність і чудова керованість процесу сушіння, при цьому можна просушувати будь-які види зерна.

Барабанні зерносушарки складаються з сушильної камери (барабана), всередині якої розміщені шнеки або лопаті, що перемішують зернову масу, топки (забезпечує утворення теплого повітря для продувки) і охолоджуючої камери. Напрямок руху повітря зазвичай протилежний напрямку руху зерна, але є і варіанти з рухом в одному напрямку.

Камерні сушарки – найбільш прості, конструктивно являють собою камери, в яких зерно знаходиться в нерухомому стані. Працюють вони у періодичному режимі: після нагрівання порції зернової маси камера спустошується і заповнюється новою порцією. Така конструкція відрізняється низькою продуктивністю і малим ступенем механізації. Однак завдяки м’яким режимам просушування саме вона забезпечує найбільш високу якість зерна на виході.

На що звертати увагу під час вибору сушарки

Крім стандартних умов (низької ціни і високої довговічності), при виборі зернової сушарки звертайте увагу на такі особливості:

 • продуктивність повинна бути не набагато вище, ніж масштаби вашого господарства, інакше ви будете переплачувати за невикористану потужність;
 • в агрегаті повинна бути передбачена рекуперація, тобто тепле повітря, що відходить, повинне використовуватися для нагріву холодного, що приходить, – це знизить споживання енергоносіїв;;
 • рівень автоматизації та механізації повинен бути максимальний – це допоможе відвернути втрати від помилок персоналу.

Ну й звичайно вона повинна підтримувати можливість сушіння всіх тих культур, які ви передбачаєте вирощувати.

scroll-up-arrow