Минулого тижня у м. Київ відбулася конференція «Елеватор Плюс. Ефективне Зерносховище 2020», організаторами якої є журнал The Ukrainian Farmer, компанія AGP Group. Наша компанія вже не перший рік виступає партнером цієї конференції.

Впродовж усього дня фахівцями елеваторної галузі піднімалися важливі питання, такі як:

  • Сучасний стан та тенденції розвитку елеваторного ринку України;
  • Новий погляд на будівництво сучасного елеватора;
  • Нові підходи до сушіння зерна;
  • Економія часу та ресурсів на доопрацювання і зберіганні соняшнику і т.д.

Також, важливою темою у роботі з елеваторами є: Нові методи очищення зернових культур, як запорука ефективної роботи елеватора, з якою виступив начальник науково-дослідного центру ТОВ «ОЛИС», – Микола Музика. Микола розповів про усі види очищення зерна та їх особливості (попереднє, первинне і вторинне очищення); детально показав дві схеми прибирання зерна:

«Перша схема триланкова – комбайн –> ЗАВ –> елеватор – характеризується тим, що попереднє і первинне очищення проводиться по різних об’єктах. Так попереднє очищення проводиться на ЗАВі, а первинне – на елеваторі. Це досить стандартна схема, що залишилася з часів Радянського Союзу, але останнім часом все частіше проводиться робота за дволанковою системою, коли зерно з комбайна направляється прямо на елеватор, що змушує елеватори впроваджувати крім первинного очищення також і попереднє.» – розповів Микола Музика.

Також, у презентації було розкрито питання про те, що при виборі обладнання для різних типів очищення необхідно враховувати їх конструктивні особливості та придатність даної машини для обраного типу очищення. Наша компанія вже давно виробляє скальператори СКО і сепаратори барабанного типу ЛУЧ ЗСО. Це великий модельний ряд сепараторів, який дозволяє перекрити широкий діапазон продуктивності від 35 до 300 тонн на годину з попереднього очищення. Для первинного очищення найкраще підходять плоскорешітні сепаратори Горізон-К і барабанні сепаратори ЛУЧ ЗСО, оскільки обидва мають достатньо велику площу ситової поверхні для ефективного відбору великої і дрібної домішки. Величезну увагу учасників конференції привернула презентація найбільшого зернового сепаратора барабанного типу ЛУЧ ЗСО-300 з продуктивністю – 300 т/год.

В першу чергу хочемо подякувати організаторам конференції за проведення заходу у новому форматі, як офлайн, так і онлайн, також усім учасникам за дуже продуктивну роботу протягом усього дня!