Портативний зерновий вимірювач – це цифровий вимірювальний прилад для визначення вологості зерна. Використовується при зборі врожаю, а також e період просушування, зберігання, транспортування і переробки. Експрес-аналізатори незамінні при роботі e польових умовах, коли немає часу і можливості скористатися сушильною шафою та іншою технікою.
Постійний контроль вологості необхідний для того, щоб якість зерна і його ціна залишалися на високому рівні. Вибрати відповідну техніку можна з урахуванням її різновидів і технічних характеристик.
Які бувають вологоміри?
Портативний вологомір зерна за принципом роботи може бути кондуктометричним і діелектричним. Точність показників знаходиться приблизно на одному рівні, тому більш важливим параметром при виборі вимірника вважається його конструкція.
Прилад може бути:
- занурювальним;
- засипним.
Результат аналізу і похибка e показаннях багато в чому залежать від типу заповнення ємності.
За типом заповнення вимірювальної камери пристрої діляться на три типи:
- з підпружиненою ущільнювальної кришкою;
- з подрібненням зерна;
- з вільним падінням зерна.
Різні типи ємностей повинні забезпечити стабільну щільність зерна, що засипають, і точний результат, закономірність між аналізами. Прилади з подрібненням зерна і з ущільненої кришкою теж дають точні показники. Похибка може складати до 0,5%. Найбільш точний результат дає прилад з вільним падінням, в якому використовується додатковий мірний стакан. Такий вимірювач вологості допускає похибку до 0,3%.
У мірному стакані знаходиться конусний електрод, на який слід сипати зерно. При падінні з однієї і тієї ж висоти показники щільності між вимірами повторюються, тому цифри на шкалі виявляються максимально точними.
Найнадійніший зерновий аналізатор вологості — е пристрій з вбудованими тензовагами. Воно відрізняється більш високою вартістю і великою кількістю шкал. Перед початком використання потрібно внести у пам’ять приладу показники, які дасть лабораторна сушильна шафа. За замовчуванням можуть використовуватися стандартні середні показники. Мікропроцесорні схеми допомагають визначити також натуру зерна та його щільність після засипання.
Технічні особливості вологомірів
Крім принципу роботи і конструкції, вологоміри можуть відрізнятися за сервісними можливостями, додатковим функціям і об’єму камери. Продуктивне і якісне вимірювання вологості можуть забезпечити прилади різних виробників. Перевагою для такої техніки завжди буде:
- наявність тензоваг;
- автоматична стабілізація температури;
- можливість калібрування шкали;
- розширена кількість шкал;
- експрес-режим.
Якісний сучасний вологомір дозволяє завантажити з інтернету потрібні шаблони роботи і налаштувати обладнання під індивідуальні потреби. При цьому у пам’яті приладу зберігаються потрібні налаштування, їх можна використовувати при наступному вимірюванні. Велика кількість шкал і наявність тензоваг говорить про високий клас і якості техніки. Все це зводить похибку до мінімуму і робить визначення вологості зерна точним і швидким.
Як вибрати вологомір?
При виборі експрес-вимірювача враховують його вартість, наявність тензоваг і можливість підладити шкалу. Дорогі вологоміри іноземного виробництва гарантують чіткий контроль вологості, тому у результатах вимірювань можна не сумніватися. Різниця у ціні між приладами зарубіжного і вітчизняного виробництва стає все менш помітною, завдяки чому вибір стає ширше.
Критерії вибору
Найбільш точно виміряти вологість допомагають вологоміри з тензовагами. Такі пристрої відрізняються більш високою ціною і забезпечують мінімальну похибку. Коригування на натуру зерна відбувається автоматично. Якщо ж техніка тензовагами не оснащена, то важливо, щоб була можливість скорегувати шкалу. У такому випадку можна задати необхідні параметри і домогтися високого результату. Чим більше виставлені параметри відповідають реальності, тим чіткішими і точними будуть показники.
Для комфортної роботи прилади оснащують дисплеями, на яких відображаються всі дані. Управління та коригування параметрів здійснюються за допомогою кнопок. Великий дисплей і зручне розташування кнопок теж можуть вплинути на вибір техніки.
Сучасні вологоміри можуть служити роками, не потребуючи ремонту та заміни. Проте за станом деталей потрібно ретельно стежити – механічні пошкодження можуть негативно позначитися на результатах вимірювань. У вологомірах з ущільнювальними кришками з ладу можуть вийти пружини ущільнювача. Різьба і пружини зношуються, потрібно регулярна заміна цих частин. Наявність і доступність витратних деталей – ще один важливий пункт при виборі.
На стінках вимірювальної камери може залишатися волога, яка з часом псує ємність і призводить до перекручення результатів. Перед використанням стінки камери краще протерти і висушити – це допоможе уникнути перекручень. Якщо ж похибка при вимірюваннях досягла 1% і більше, то вологоміру потрібен серйозний ремонт або повна його заміна.
За додатковою інформацією та консультацією звертайтесь за номером:
☎ +38 (067) 822-85-58.