Якість, підтверджена часом. Наша діяльність в Україні та закордоном

Якість, підтверджена часом

Обладнання для очищення та переробки зерна має бути простим в експлуатації, надійним та ефективним.

На перший погляд, обладнання для очищення та переробки зерна дуже просте. Проте вдихнути в нього життя й досягти максимальної надійності та ефективності без професійного розуміння технологій обробки збіжжя з урахуванням особливості кожної культури — неможливо. Тільки в поєднанні наукового підходу, конструкторського таланту, невпинного бажання вдосконалення та вмінням об’єднати найкращих фахівців можна створити продукцію, яку обиратимуть агровиробники та переробники. Керуючись саме такими принципами та чеснотами, працює ТОВ «ОЛИС», яке 8 квітня відсвяткувало 20-річчя.

Випробування — запорука надійності

Сьогодні обладнання для очищення, переробки та контролю якості зерна компанії «ОЛИС» працює в кожному куточку України й далеко за її межами.

Разом із доктором технічних наук, засновником компанії Олександром Верещинським і комерційним директором ТОВ «ОЛИС» Володимиром Чеглатонєвим ідемо на виробництво. Власний завод з урахуванням усіх сучасних вимог компанія збудувала 2018 року. На нові потужності перенесли наявне обладнання й згодом, воліючи удосконалити процеси, масштабно переозброїли машинобудівне виробництво за останнім словом техніки.

Усередині підприємства панує робоча атмосфера: замовлень багато, тож потрібно їх вчасно виконати й відправити клієнтам.

У відділі заготовок оператори працюють на найсучаснішому обладнанні, зокрема за допомогою лазерних машин ріжуть деталі, далі преси надають їм потрібної форми, а в слюсарно-зварювальному цеху з них збирають вузли, які згодом стають готовим виробом.

«У переважній більшості працюємо на німецькому обладнанні ТRUMPF. А для механічної обробки застосовуємо південнокорейські агрегати DOOSAN», — розповідає Олександр Верещинський.

Зі свого боку Володимир Чеглатонєв додає, що для виготовлення обладнання в компанії застосовують найнадійніші складники та найякіснішу фарбу LANKWITZER.

«Про здешевлення витрат навіть не замислюємось. Адже якість і надійність нашого обладнання є пріоритетом», — додає він.

Окрема гордість підприємства — власний науково-дослідний центр. Тут розробляють нові технології з переробки зерна та вдосконалюють наявні. Обладнання не потрапить у серійне виробництво без всебічних досліджень: спочатку на заводі, де його експлуатують під завантаженням на випробувальному стенді, а згодом — на потужних підприємствах, які спеціалізуються на переробці зернопродукції.

Перші кроки

На початку 2000-х великі переробні підприємства розпадались, натомість масово з’являлись невеликі компанії, які виготовляли продукцію зі значними втратами. Тож ринку бракувало обладнання, розрахованого на невеликі обсяги продукції.

«Ми намагались створювати щось нове в переробці зерна. Це був шлях поступових удосконалень, у результаті яких з’являлися нові машини. Згодом наше обладнання ставало продуктивнішими і менш енергонасиченим», — акцентував Олександр Верещинський.

Володимир Чеглатонєв розповів, що від початку заснування «ОЛИС» був інжиніринговою компанією з дуже сильними технологами. Адже саме технологи є генераторами ідей щодо покращень і створення нового обладнання.

«Ми розпочали з реконструкцій крупозаводів і млинів. Маючи величезний досвід переобладнання й удосконалення конструкцій інших виробників, на базі обладнання власної розробки почали будувати заводи з переробки зерна. Усі наші машини дають найкращі показники щодо виходу та якості продукції, відрізняючись меншими енерговитратами, динамічним навантаженням і вібраціями», — додав він.

Мозковий центр

Своїм найбільшим надбанням Олександр Верещинський уважає колектив. Наразі в штаті компанії — 200 працівників: талановитих фахівців, об’єднаних бажанням змінювати машинобудування на краще.

Окрему роль в успішності компанії відіграли поєднання наукового та практичного підходу й хист до об’єднання найталановитіших людей однією справою.

Зокрема директором із розробок і впроваджень уже 12 років поспіль в «ОЛИС» працює однокурсник Олександра Верещинського — Юрій Пірус, практик із багатим досвідом упровадження переробки гречки та вівса.

«З Юрієм Богдановичем ми виростили висококваліфікованих технологів із переробки зерна, які в нас працюють. Адже технологи — це наш мозковий центр. Вони дають поштовх до нових ідей, які ми намагаємось поступово реалізувати», — наголосив співвласник «ОЛИС».

За його словами, якщо в компанії відкривають нові напрями, насамперед долучають першокласних фахівців-технологів.

Широкий спектр

Наразі в компанії випускають близько 200 найменувань обладнання з очищення, переробки та контролю якості зерна, яке з 2021 року маркується одним логотипом OLIS для внутрішнього і зовнішнього ринків.

Проривом на українському ринку стала лінійка барабанних сепараторів «ЛУЧ ЗСО», яка складається із семи моделей різної продуктивності. Зокрема «ЛУЧ-300» потужністю понад 300 т/год працює на Старокостянтинівському МЕЗ, «Трансгрейнтерміналі» у Чорноморську і на інших підприємствах України та за кордоном.

Також у компанії виробляють три моделі барабанних скальператорів СКО-машин, призначених для відбору великих домішок. На відміну від «ЛУЧа» у цього обладнання менше секцій.

«Наші технічні фахівці безперервно удосконалюють обладнання. Тож постійно з’являються нові й нові технічні покращення», — каже Володимир Чеглатонєв.

Згодом замовники підштовхнули фахівців «ОЛИС» до розробки плоскорешітних сепараторів «Горизонт-К».

«На сьогодні випускаємо шість моделей таких сепараторів. Ці машини теж дуже добре себе зарекомендували», — зауважив пан Володимир.

Зазвичай розробники спочатку створюють обладнання меншої продуктивності й згодом конструюють потужніші машини. В OLIS із плоскорешітними сепараторами вийшло навпаки: спочатку розробили «Горизонт-К» продуктивністю від 40 т, а пізніше, виходячи з потреб ринку, впровадили лінійку з трьох моделей ПСО, де в машинах невеликої продуктивності втілили найкращі технологічні рішення великих «Горизонтів».

У компанії мають спеціальні машини, які очищають важко відділені домішки — трієри куколевідбірники та вівсюговідбірники, камневідбірники, без яких жоден переробник не може обійтися. Також «ОЛИС» пропонує вібропневмостоли.

«Тож наша лінійка обладнання для очищення зерна насправді дуже широка», — наголосив Володимир Чеглатонєв.

Серед напрямів, що розвиваються, пильну увагу приділяють контролю якості зерна та продуктів його переробки. Результати докладених зусиль утілено в більш ніж 20-ти найменуваннях лабораторних приладів.

«Нашим обладнанням користуються в невеликих фермерських господарствах, на елеваторах і переробних підприємствах холдингів й навіть у портових терміналах. Для кожного ми знайдемо рішення. Технічні фахівці “ОЛИС” щодня працюють над тим, щоб наші технології були надійнішими та довговічнішими. Найкращим доказом є те, що в деяких наших клієнтів обладнання працює без поламок близько 20 років», — зазначив комерційний директор підприємства.

Зі свого боку Олександр Верещинський зауважив, що нові розробки приладів і технологій коштують дуже дорого, але в OLIS свідомо йдуть на це, адже без удосконалень розвиток неможливий.

«Ми воліємо займатися справою, яку знаємо досконало», — підсумував він.

КОМЕНТАР

Чеглатонєв
Володимир Чеглатонєв

 

Володимир Чеглатонєв, комерційний директор ТОВ «ОЛИС»

Наше обладнання працює у 35 країнах світу. У середньому щороку клієнти з 20 різних країн купують устаткування OLIS.

Наразі майже в кожній країні Євросоюзу ми маємо партнерів, які пропонують наше обладнання й забезпечують сервісне обслуговування.

Також машини OLIS працюють у Канаді й США, у країнах Середньої Азії та навіть у Туреччині, країні з власним потужним машинобудуванням.

Усі закордонні компанії, з якими працювали до війни, висловлюють нам довіру й попри можливі ризики й нині купують обладнання OLIS. Ми вдячні їм за підтримку і дуже цінуємо наше партнерство.

 

Верещинський
Олександр Верещинський

Олександр Верещинський, д-р техн. наук, засновник компанії «ОЛИС»

Внутрішній ринок є найнадійнішим партнером нашої компанії. Бізнес воліє купувати українське обладнання, яке не поступається якістю іноземним аналогам. Тому я вдячний вітчизняним агровиробникам і переробникам, які находять ресурс і замовляють нашу продукцію.

Завдяки постійному зворотному зв’язку з клієнтами ми розуміємо потреби галузі. Це спонукає OLIS до покращень. Ми не просто продаємо обладнання, наша ціль — стати частиною технологічного процесу замовника, успішність якого є нашим успіхом.

 

 

AGRO TIMES – https://agrotimes.ua/article/yakist-pidtverdzhena-chasom/

 

Опубліковано в
scroll-up-arrow